Acnee de la steroizi

Acneea este unul dintre primele si cele mai frecvente efecte secundare ale steroizilor (atentie! nu este singurul!) care din pacate devin din ce in ce mai folositi si la noi in tara, in mare parte de catre copiii fara prea mult creier in cap, care pun botul la vrajeala vanzatorilor de pe internet si practic se joaca cu sanatatea lor pentru cateva kilograme de masa musculara pe care oricum le vor pierde mai devreme sau mai tarziu.

Asadar, mi s-a intamplat de foarte multe ori sa vad prin diferite sali de culturism din tara (sunt un fan inrait al acetui sport) persoane cu niste corpuri impresionante, insa care se aratau jenate prin vestiare datorita cosurilor purulente care le ocupau toata suprafata spatelui si pieptului. In acest articol mi-am propus sa vorbesc in special despre modalitatile de a scapa de acneea provocata de steroizi atat in cazul sportivilor (sportivilor wannaa be, daca vreti parerea mea) cat si in cazul persoanelor care sufera de diverse afectiuni si sunt practic nevoite sa urmeze un tratament cu steroizi sau corticosteroizi. Continuă să citești Acnee de la steroizi